Yeşil Jade Kolye 925 ayar gümüş
Yeşil Jade Kolye 925 ayar gümüş
Yeşil Jade Kolye 925 ayar gümüş
Yeşil Jade Kolye 925 ayar gümüş
Yeşil Jade Kolye 925 ayar gümüş

Yeşil Jade Kolye 925 ayar gümüş (YJK-R)

Fiyat : 299.90 $

Yeşil Jade Kolye

Çift taraflı doğal taş kolye,925 Ayar Gümüş üzerine pembe altın kaplamadır.

Uzunluk 41 cm. 5cm uzatma zinciri ile istenilen boyda ayarlanabilir.

 Doğaltaş olduğu için Şekil ve boyutta farklılık olabilir.

Krem, parfüm, alkol, çamaşır suyu gibi maddeler ile temasından kaçınılmalıdır.

Jade Genel Özellikleri
Diğer İsimleri : Yeşim Taşı
Sertliği : 7
Rengi : Yeşil, siyah, kahverengi, pembe, kırmızı, sarı, beyaz.
Burçlar:Koç,boğa,ikizler,yengeç,başak,terazi,yay,kova,balık.
Çıkarıldığı Başlıca Ülkeler : En iyi: Burma, Çin, Guatemala, Japonya, Meksika, yeni Zellanda, Tibet, ABD: sanbenito, cantra costa counties, Kaliforniya 
Volkanik hareketler sonucunda oluşmuş olan kayaçlarda bulunmaktadır. Yapılarının ısı ve basınçla değişmiş halleridir. Jade ve Nefrit minerallerinin birleşimi ile oluşmaktadır. Koyu yeşil olanı çok değerlidir ve Uzak doğu'da yüzyıllardan bu yana kullanılmaktadır. Yapısal olarak içerisinde ince taneler bulunduğundan şekil vermek oldukça zordur.İşlenişin bu denli zor olması bu taşın değerini ve masrafını arttırmaktatır.. İşlenişi zor ancak taş yapısal olarak oldukça sert ve dayanıklıdır. Minarellerin sıkıca birbirlerine bağlanması sonucu oluşan bir doğal taştır.
Jade Faydaları
Elde tutulduğunda ısınarak rahatlatıcı bir his verir,aşırıya kaçan duygusallıkları dengeler günlük kullanım için çok uygun bir taştır dengeli ve iyileştirici olan yeşil rengin etkisine sahiptir.Kişinin kendini zayıf ve güçsüz hissettiği anlarda Jadei kalbinin üzerine koyması kişiyi rahatlatır.Ayrıca zihinsel odaklanmayı gerektiren çalışmalarda yardımcı olur.Korku ve endişeden kurtarır, cesaret, özgüven ve huzur duygusu verir.En çok şu özellikleri ön plana çıkmaktadır:
Şans getiren bir yapıya sahiptir,
Bereket getirdiğine inanılır,
En büyük keşif 1784 yılında kuzey burmada gerçekleşmiştir.
Nasıl temizlenir :Jade taşının etkisini arttırmak için temizlenip,arınması arındırılması yapılarak kullanılması gerekmektedir. Jade taşının temizlenmesi akan su altında 5 dk yıkanarak. Ayrıca güneşte 1 gün bekletilerek de arındırılabilir. Jade taşından yapılmış takıları ise sirkeli suyla ıslanmış bir bezle 5 dk kadar silip hemen kurulayarak temizliğini yapabilirsiniz.

Bu ürünün yanında bunları da tavsiye ediyoruz.